Aktualności DM

2018.01.23

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Kontrakty terminowe od podstaw. Wykorzystanie kontraktów do zabezpieczania portfela inwestycyjnego”

Fundacja GPW oraz Dom Maklerski PKO BP zapraszają do udziału w szkoleniu „Kontrakty terminowe od podstaw.  Wykorzystanie kontraktów do zabezpieczania portfela inwestycyjnego”

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 lutego 2018 r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przy ul. Książęcej 4. Szkolenie kierowane jest do inwestorów giełdowych oraz wszystkich zainteresowanych kontraktami terminowymi.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja.

Program

16:30 - 17:00Rejestracja
17:00 - 18:00

Kontrakty terminowe notowane na GPW

- ABC kontraktów terminowych
- Depozyty zabezpieczające, dźwignia finansowa a ryzyko inwestycyjne
- Zasady obrotu kontraktami terminowymi na GPW

Marcin Gruba, Dział Rozwoju Rynków i Biznesu, GPW

18:00 - 18:15Przerwa kawowa
18:15 - 19:15

 Wykorzystanie kontraktów terminowych

- Spekulacja, hedging, arbitraż
- Kontrakty terminowe w praktyce – przykłady

Paweł Małmyga, Analityk Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Rejestracja na szkolenie >>

Prowadzący

Marcin Gruba
Dział Rozwoju Rynków i Biznesu, GPW

Absolwent kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie i uczestnik programu Chartered Financial Analyst (CFA). Z rynkiem kapitałowym związany od 10 lat. Karierę rozpoczynał w warszawskim biurze brytyjskiej firmy OSTC gdzie zajmował się handlem na rachunek własny kontraktami terminowymi na stopę procentową, towary, obligacje i indeksy na giełdach w Londynie (Liffe), Chicago (CME) i Frankfurcie (EUREX). Od 2013 roku związany ze spółką Title Trading USA gdzie współtworzył linię biznesową „futures” w USA, Azji i w Polsce. Od 2015 pracuje w Dziale Rozwoju Rynku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Paweł Małmyga
Analityk Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Pracuje w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego od 2011 r. Zajmuje się analizą techniczną spółek, indeksów oraz kontraktów terminowych. Oprócz wykresów interesuje go również psychologia inwestowania. Od 2005 r. aktywny inwestor. W wolnej chwili oddaje się urokom rodzicielstwa, dba o formę na ściance wspinaczkowej, a także wymyśla i testuje strategie inwestycyjne.