Aktualności DM

2017.01.09

Kolejne sukcesy Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

  • Piotr Łopaciuk i Artur Iwański zwyciężyli w rankingu analityków giełdowych „Parkietu”
  • Wyboru dokonali zarządzający TFI, OFE i asset management
  • DM PKO Banku Polskiego zajął II miejsce w rywalizacji portfeli fundamentalnych organizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet

Piotr Łopaciuk i Artur Iwański z Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajęli pierwsze i drugie miejsce w rankingu najlepszych analityków giełdowych organizowanym przez gazetę giełdy „Parkiet”. To kolejny w ostatnich miesiącach sukces Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, który potwierdza jego budowaną od lat pozycję lidera usług maklerskich w Polsce.

Wyboru najlepszych analityków dokonali zarządzający TFI, OFE i asset management. Ocenie poddanych zostało w sumie 133 analityków. Zdaniem zarządzających na miano „najlepszego z najlepszych" zasłużył Piotr Łopaciuk. W głosowaniu na najlepszego specjalistę bez podziału na kategorie, analityk DM PKO BP, uzyskał 38 pkt. Drugą pozycje w zestawieniu zajął Artur Iwański. Szef Biura Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego uzyskał 29 pkt. Ale to nie koniec sukcesów w rankingu organizowanym przez „Parkiet”. Analitycy Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajęli łącznie 10 miejsc na podium w kolejnych klasyfikacjach sektorowych, a cały zespół analityków zajął drugie miejsce.

- Ostatnie miesiące dobitnie udowadniają, że DM PKO BP kroczy w dobrym kierunku, systematycznie umacniając pierwszą pozycje na rynku usług maklerskich w Polsce. Jesteśmy liderem, co jeszcze kilka lat temu wydawało się wręcz nieprawdopodobne. Dowodzi tego nie tylko zwycięstwo w rankingu analityków „Parkietu”, ale także pierwsza pozycja pod względem obrotów na rynku akcji w październiku i listopadzie 2016 roku, oraz zwycięstwo w rankingu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.  Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach - podkreśla Filip Paszke, Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

W rywalizacji portfeli fundamentalnych organizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet nasi analitycy zajęli drugie miejsce, najlepsze w historii udziału, osiągając w swoim portfelu spółek aż 60,1 % zysku przez okres 12 miesięcy.

W skład każdego z portfeli wchodzi nie mniej niż pięć i nie więcej niż dziesięć spółek. Mogą to być dowolne firmy wchodzące w skład WIG, przy czym pomijane są te z kursem poniżej 50 gr.

W grudniu 2016 r. portfel siedmiu spółek stworzony przez analityków Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego osiągnął najwyższy zysk ze wszystkich biur maklerskich zyskując 8,1 %.